Już po raz trzeci w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

W dniu 16 czerwca 2018 roku (sobota) przez Gminę Trąbki Wielkie przejadą kolarze biorący udział w cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Przygotowane zostaną trzy dystanse z pomiarem czasu: Mini (ok. 28 km – 1 runda), Medio (ok. 56 km – 2 rundy) i Grand Fondo (ok. 84 km – 3 rundy).

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, Gmina Trąbki Wielkie będzie brała udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin organizowanym w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W tym roku Turniej odbędzie się w dniach 26 maja (sobota) - 1 czerwca (piątek). Jego głównym celem jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. A oto program:

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich mistrzami Gminnych Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce